Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

22 grudnia 2017

Tomasz Matuszak, Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim, Piotrków Trybunalski 2017, ss. 334, ISBN 978-83-944309-4-8.

Niniejsza publikacja opracowana została przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim w ramach projektu wydawniczego, dzięki wsparciu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Swoją ideą wpisuje się ona w obchodzony w 2017 r. Jubileusz 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.

Na ponad trzystu stronach bogato ilustrowanego wydawnictwa ujęto ponad dwieście dokumentów, fotografii, map i plakatów ukazujących w przekrojowy oraz interesujący sposób dziedzictwo historyczne miasta i jego mieszkańców. Przedrozbiorowe sejmy piotrkowskie, Trybunał Koronny, czy też ważny dla dziejów miasta wątek legionowy, to tylko kilka przykładów z szerokiego zakresu zagadnień ukazanych za pośrednictwem materiałów archiwalnych. Ciesząc oczy widokiem starych dokumentów, w omawianej książce odnaleźć można również zarys dziejów miasta, opisy jego tradycji archiwalnych, czy też cenne wskazania dotyczące sposobów prowadzenia poszukiwań historycznych w zasobie piotrkowskiego archiwum. Za pośrednictwem publikacji Czytelnicy będą mogli odbyć historyczną podróż w czasie, przyglądając się temu w jaki sposób zmieniało się miasto i jak wyglądało życie jego mieszkańców.

Wstęp oraz podpisy do prezentowanych na kolejnych kartach książki materiałów archiwalnych opublikowane zostały w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Publikacja ma postać tradycyjną, jak i elektroniczną.

Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych - format PDF

Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych - format EPUB

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Okładka publikacji

    Okładka publikacji

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-12-22
Data publikacji:2017-12-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Michał Ordak
Liczba odwiedzin:6975