Spuścizny w badaniach biograficznych

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

26 września 2022

Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu oraz Ośrodek Badań Regionalnych Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Wojciechowskiego, w dniach 22-23 września 2022 r. były organizatorami ogólnopolskiej konferencji naukowej, która towarzyszyła Jubileuszowi 50-lecia pracy zawodowej i naukowej prof. AK dr. hab. Krzysztofa Walczaka.

Obrady konferencji pod hasłem „Spuścizny w zbiorach archiwalnych, bibliotecznych i muzealnych bazą źródłową w badaniach biograficznych” toczyły się w siedzibie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu.

W drugim dniu obrad wśród referentów reprezentujących sieć archiwów państwowych znaleźli się: dr Elżbieta Olender – dyrektor Archiwum Państwowego w Lesznie z wystąpieniem nt. „Spuścizny w zasobie Archiwum Państwowego w Lesznie i ich znaczenie dla badań nad historią regionu”; dr Tomasz Matuszak – dyrektor Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim z wystąpieniem nt. „Archiwum Wandy Grabowskiej jako źródło w badaniach o charakterze biograficznym i regionalnym” oraz mgr Olga Nasińska z Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie z wystąpieniem nt. „Spuścizna fotograficzna Jana Magierskiego w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego”. Warto nadmienić, że zasób piotrkowskiego archiwum stał się kanwą wystąpienia dr Magdaleny Kwiatkowskiej z Uniwersytetu Łódzkiego nt. „Materiały do biografii Stanisława Pomian-Srzednickiego w Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim”.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Dr Tomasz Matuszak w trakcie wystąpienia

  Dr Tomasz Matuszak w trakcie wystąpienia

 • Powiększ zdjęcie Dr Elżbieta Olender z AP w Lesznie

  Dr Elżbieta Olender z AP w Lesznie

 • Powiększ zdjęcie Winietka konferencji

  Winietka konferencji

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-09-26
Data publikacji:2022-09-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Hubka
Liczba odwiedzin:223