I SIEDLECKIE SPOTKANIA ARCHIWOZNAWCZE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

17 listopada 2017

W dniach 16-17 listopada 2017 r. miały miejsce obrady zorganizowane w ramach I Siedleckich Spotkań Archiwoznawczych. Organizatorami przedsięwzięcia były: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach (Zakład Archiwistyki i Archiwum UPH), Archiwum Państwowe w Siedlcach, Archiwum Diecezji Siedleckiej, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Fundacja Rozwoju Badań Regionalnych Sigillum. Patronat nad konferencją objął Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych oraz Prezydent Miasta Siedlce.

I Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze zostały zorganizowane pt. Archiwalia i zbiory nieznane, zapomniane, niechciane. Obrady plenarne, które miały miejsce w Sali Senatu UPH przy ul. Konarskiego 2, moderował prof. UPH dr hab. Jarosław Cabaj – dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych. W ciągu dwóch dni zaplanowano prezentację 43 wystąpień, w ramach obrad pięciu sekcji, poświęconych zagadnieniom oscylującym wokół tematu przewodniego konferencji.

Jednym z referentów był dr Tomasz Matuszak – dyrektor Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, który w ramach Sekcji 4B, zaprezentował referat nt. Czy tylko intrygujące? O dziejach spuścizn na przykładzie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim uwag kilka. W dniu 16 listopada 2017 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Siedlcach dr T. Matuszak był także moderatorem obrad Sekcji 2B. Wszystkie wystąpienia były niezwykle interesujące, a ze strony organizatorów padły słowa zapewnienia o wydaniu wygłoszonych referatów drukiem. Należy mieć nadzieję, że konferencja wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych cyklicznie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-11-17
Data publikacji:2017-11-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Michał Ordak
Liczba odwiedzin:296