Archiwa Rodzinne Niepodległej na zebraniu Oddziału Łódzkiego SAP

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

21 września 2021

W dniu 20 września 2021 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Łodzi odbyło się zebranie Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Ważnym punktem spotkania był referat dotyczący przebiegu i efektów programu Archiwa Rodzinne Niepodległej.

Wystąpienie pt. „Projekt Archiwa Rodzinne Niepodległej – założenia, realizacja, efekty w Archiwach Państwowych w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi” wspólnie przygotowali i wygłosili - Łukasz Jaworski (AP w Łodzi, Prezes OŁ SAP) oraz dr Maciej Hubka (AP w Piotrkowie Trybunalskim). Na podstawie bogato ilustrowanej prezentacji multimedialnej obaj prelegenci zaprezentowali zarówno teoretyczne założenia ogólnopolskiego projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej, jak również przebieg prac i ich efekty w naszym regionie. Metody promocji w mediach, działalność edukacyjna i popularyzatorska, organizacja warsztatów i spotkań, bieżąca działalność punktów konsultacyjnych, a przede wszystkim przegląd pozyskanych materiałów oraz opracowanych na ich podstawie wystaw i wydawnictw – były głównymi zagadnieniami poruszanymi podczas niemal godzinnej prelekcji.

Oprócz omawianego referatu, w programie zebrania znalazło się również omówienie przygotowań do przyszłorocznego, organizowanego w Łodzi, Powszechnego Zjazdu Archiwistów Polskich – czego dokonał Piotr Zawilski (Dyrektor AP w Łodzi), a także wystąpienie Anny Szefler (AP w Łodzi) pt. „Okres przechowywania akt osobowych w świetle zmian z 2018 r.”.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-21
Data publikacji:2021-09-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Aleksy Piasta
Liczba odwiedzin:283